Volkov & Partners Grata International ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Хлопці, обережно, позаду каток!


Правовий тиждень, #8 (134) 24 лютого 2009 р.

Саме так можна охарактеризувати ситуацію на ринку юридичних послуг, яка склалася наприкінці минулого року. Новий рік не приніс нових тенденцій, і каток світової фінансової кризи продовжує «накривати» всі галузі економіки та промисловості. Певна річ, за таких обставин ринок юрпослуг не міг зберегти свій status quo дію. Його було порушено! Порушено кризою, яка набирає обертів. Час озирнутися назад, аби каток не зачепив і, не дай Бог, не залишив когось за бортом юридичного бізнесу. Саме ця тема стала лейтмотивом П'ятого щорічного юридичного форуму «Розвиток юридичних послуг в Україні - 2009», проведеного 20 лютого 2009 р.
На форум зібралося чимало представників юрпрофесії - відомі адвокати, практикуючі юристи, керівники потужних, системних юридичних фірм. Чому так сталося, що кризу, яка охопила весь світ, українські правники донедавна не помічали? Цьому є декілька пояснень. По-перше, сама держава до жовтня минулого року не визнавала системних економічних «зсувів» у бік погіршення ситуації, а по-друге, неймовірне зростання економіки у 2007-2008 рр. призвело до гіпертрофованої уваги керівників великих юридичних компаній до деяких практик, а саме – real estate, banking & finance. Дохідність цих сфер перевищувала бар'єр у 50%, а відтак, інші практики відійшли на другий план. Саме завдяки такому неймовірному росту у фінансовому, банківському секторах та секторі нерухомості на ринок України прийшли потужні закордонні юридичні фірми. Роботи вистачало всім, допоки не «грюкнула» дверима світова криза. Саме такої думки дійшов старший партер АО «Волков Козьяков і Партнери» Сергій Козьяков, який, виступаючи на форумі, серед іншого, зауважив, що юридичні фірми «прошляпили» момент початку фінансової кризи, хоча передумови її зародження можна було спостерігати ще з літа 2008 р., коли справи у всіх йшли дуже і дуже непогано. Про погане тоді не думалося, однак воно сталося. Отже, виникає слушне запитання: що робитимемо далі?
На юридичному форумі лунало безліч пропозицій як практичного, так і теоретичного спрямування з цього приводу. Під останнім розумілася навіть ліквідація бізнесу, на чому, власне, у своїй доповіді й зупинився директор ПЮА «Дубинський і Ошарова» Михайло Дубинський. На щастя, власного досвіду у подібних ситуаціях доповідач не мав, а тому всім присутнім побажав довголіття на ринку юридичних послуг. Ми приєднуємося до побажань, проте певні рокіровки під час «фінансового шторму» юридичним фірмам зробити все ж таки доведеться/

Пропозиції покращення ситуації на ринку юрпослуг під час фінансової кризи від «колег по юридичному цеху»


щодо тенденцій розвитку ринку юрпослуг в переломний період


Старший партер АО «Волков Козьяков і Партнери» Сергій КОЗЬЯКОВ:

- На початку фінансової кризи юрфірми недуже відчували її прес. Рятували падіння ціни на оренду приміщень та прив'язка зарплати персоналу фірми до гривні, тоді як сама юридична компанія отримувала за свої послуги вільно конвертовану валюту.
Що надалі очікує юридичний ринок? По-перше побільшає безробітних юристів. Цю тенденцію підтверджує статистика - щороку в Україні отримують диплом про вищу юридичну освіту 35 тис. осіб. Це - потенційні безробітні, з огляду на тенденції на ринку юридичних послуг. По-друге, будуть поступово псуватися дружні стосунки між юридичними фірмами, через неминуче посилення конкуренції. Адже кількість грошей, які витрачали великі компанії на послуги юридичних фірм, різко зменшилася. Щоправда, ближче до осені на ринку з'являться великі бюджети, що, певна річ, буде пов'язано із початком кампанії з виборів президента України. Надалі розвиватимуться спеціалізовані практики, пов'язані з адміністративними процедурами та квазісудовими процедурами (антидемпінг, антимонопольне законодавство тощо), а також практики, що пов'язані із вступом нашої держави до Світової організації торгівлі.
Однак у поточному році будуть відбуватися й позитивні речі. Наприклад, в Україні підготовлена Концепція реформи вищої юридичної освіти, головною метою якої є наближення теоретичних знань студентів до реалій юридичної практики. В цьому році цю Концепцію мають прийняти і починати втілювати в життя. Інший позитивний чинник - в цьому році ми опинилися на порозі створення єдиної адвокатської організації в Україні.

Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту