Volkov & Partners Grata International ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Хто захистить. Що довше діє чинний Закон «Про адвокатуру», то більше постає питань про його ефективність


Український юрист #1-2 (73-74) 2009 р.

Валерія Дячек

Професійне свято адвокатів було запроваджено Указом Президента (від 02.12. 2002 р. № 1121/2002 ) шість років тому. У Законі «Про адвокатуру» 1992 р. наголошено, що адвокатура України - це добровільне професійне громадське об'єднання, покликане сприяти захисту прав, свобод і представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу. Нині діючий Закон вже не відповідає реаліям сьогодення, і зараз правники активно обговорюють його нову редакцію.
На які вдосконалення очікують адвокати, які питання вбачають першочерговими, чого бракує сьогодні адвокатам у своїй роботі - у традиційному опитуванні «УЮ».


Основа самоврядування

Микола Подпалов, адвокат, партнер АО «Волков Козьяков і Партнери»

Закон України «Про адвокатуру», по-перше, може стати чудовою основою для здійснення адвокатського самоврядування. Його положення утворюють певний каркас для діяльності адвокатури, залишаючи можливість для детальнішого визначення порядку реалізації такого самоврядування власне самим адвокатам. Водночас цей Закон взагалі не передбачає будь-якої системи органів адвокатського самоврядування, і це, на мій погляд, є його суттєвим недоліком, оскільки забезпечення адвокатам права на адвокатське самоврядування входить до зобов'язань України перед Радою Європи.
По-друге, положення Закону вже не захищають ефективно адвокатів від ризиків їх діяльності, яких ще 10 років тому не існувало. Це стосується розширення професійних прав адвокатів, зокрема щодо збору доказів, участі адвоката у всіх стадіях кримінального процесу, розширення предмета адвокатської таємниці, установлення адміністративної відповідальності за ненадання відповіді на адвокатський запит, установлення особливого порядку порушення адміністративної чи кримінальної справи проти адвоката, заборона будь-якого втручання в діяльність адвоката, установлення кримінальної відповідальності за перешкоджання професійній діяльності адвокатів. Саме цих гарантій сьогодні адвокатам бракує в їх повсякденній діяльності.
Отже, зважаючи на те, що з деяких положень законопроекту «Про адвокатуру» є принципові позиції САУ та АПУ, які протилежні по суті і дискусії щодо них ще триватимуть якийсь час, вважаю, що доцільніше та розумніше поступово вносити найбільш нагальні зміни вже до чинного Закону «Про адвокатуру», бо це в інтересах усіх адвокатів.
Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту