Volkov & Partners Grata International ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Лабіринт правосуддя


Український юрист #1-2 (73-74) 2009 р.

Рустам Колесник, Євген Підлісний

Ні для кого не секрет, що українська судова система має дуже багато вад. Для того, щоб розібратись у причинах такого становища, редакція журналу «УЮ» вирішила присвятити тему номера саме проблемам судової системи.

Андрій Карнаухов, адвокат, партнер АО «Волков Козьяков і Партнери»


Хто сьогодні має найбільший вплив на суд? Наскільки ефективна українська система виконання судових рішень?

Наразі ефективність судового захисту прав і свобод громадян можна оцінити як доволі високу. Не варто забувати, що в будь-якому спорі є сторона, яка програла і, відповідно, незадоволення «ефективністю» роботою суду буде завжди. Однак ситуацію ідеалізувати не варто. На жаль, судова система досить заполітизована, що і є основною її проблемою. Будь-яка реформа буде неефективною доти, доки не буде змінено суспільну свідомість. Насамперед це стосується законодавчої і виконавчої влади, а також політичної еліти, яка здійснює «психічні атаки» на суди для позитивного вирішення питань того чи того економічного угруповання. Звісна річ, об'єктивність розгляду справ українськими судами іноді могла би бути кращою. Але ще раз наголошу, що не треба із суддів робити цапів-відбувайлів. На мій погляд, не можна змінити ефективності роботи того чи того державного інституту, не розв'язавши системної проблеми нашого суспільства, а для цього потрібні час, чесність, принциповість і послідовність законодавчої та виконавчої влади, а також ретельно розроблений та дотримуваний план дій та кроків, спрямований на побудову цивілізованого суспільства.

Наскільки ефективними Ви вважаєте альтернативні способи вирішення правових конфліктів (третейський суд, медіація)?

Складно надати загальну оцінку роботи альтернативних інститутів розгляду спорів, бо їх діяльність лише набирає обертів в нашій країні. У своїй практиці ми застосовуємо третейські суди як альтернативний засіб розгляду спорів між господарюючими суб'єктами, а самі неодноразово виступали в ролі медіаторів при врегулюванні спорів між компаніями. Зважаючи на нашу практику, можемо сказати, що такий засіб розгляду спорів як медіація переважно використовується західними компаніями, тоді як послуги третейських судів використовує дедалі більша кількість українських підприємств, які намагаються спростити процедуру розгляду спорів, що виникають в рамках нормального ділового обігу зі своїми партнерами та контрагентами.

Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту