Volkov & Partners Grata International ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Клієнти банку мають право вимагати компенсацію за розголошення банківської таємниці


Інтерфакс-Україна Київ, 13 жовтня

Дії банку «Надра» (Київ) є дуже грубим порушенням норм законодавства, яке передбачає те, що клієнт має право вимагати від банка компенсацію за нанесені збитки, моральну шкоду, проте таке правопорушення буде важко довести фізичним особам-клієнтам банку, повідомили юристи агентству «Інтерфакс-Україна».
Так вони прокоментували дії банку «Надра» щодо розміщення на своєму веб-сайті списків 42 тис. позичальників-фізосіб – суб’єктів малого та середнього бізнесу, корпоративних клієнтів, які мають прострочену заборгованість.
«Кожний кредитний договір містить умови конфіденційності. Окрім того, згідно з частиною 2 статті 1076 клієнт має право вимагати від банка компенсацію за нанесені збитки і моральну шкоду. Таким чином, позичальники мають право звернутися до суду з відповідними позовами на банк «Надра», - сказав юрист Всеукраїнського адвокатського об’єднання «Альянс» Володимир Шабельник.
Він також відмітив, що згідно зі статтею 60 закону «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо організаційно-правової форми юридичної особи-клієнта, його керівництва, напрямків діяльності є банківською таємницею.
Окрім того, за словами пана Шабельника, стаття 232 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за умисне розголошення комерційної або банківської таємниці без згоди її власника особою, якій ця таємниця відома у зв’язку з професійною чи службовою діяльністю, якщо воно здійснено з корисливих або інших особистих мотивів та спричинило значну шкоду суб’єкту господарської діяльності.
Юрист також підкреслив, що поки що важко сказати, з чиєї провини було розголошено інформацію в банку «Надра», якими мотивами керувалися винні особи, яку шкоду було заподіяно, проте за це порушення закону передбачена відповідальність до позбавлення волі до двох років.
Адвокат Адвокатського об’єднання «Волков Козьяков і Партнери» Леся Ковтун підтримує думку щодо незаконного розголошення інформації про позичальників, оскільки, як пояснила вона, наказ Президента України № 813 від 08 жовтня 2009 року не може слугувати правовою підставою для розголошення банківської таємниці.
«Цей наказ не може вносити зміни до глави 10 закону «Про банки та банківську діяльність» в частині порядку розголошення банківської таємниці і не поширюється на комерційні банки. В ньому мова іде лише про вказівки Нацбанку, Кабміну та Генпрокуратурі», - констатувала пані Ковтун, говорячи про наказ Президента, яким банк «Надра» керується в своїх діях.
Як було повідомлено, банк «Надра», посилаючись на наказ Президента № 813 від 08 жовтня 2009 року про заходи щодо відновлення стабільності в банківській системі, на своєму веб-сайті оприлюднив списки 42 тис. позичальників-фізосіб, суб’єктів малого та середнього бізнесу, корпоративних клієнтів, які мають прострочену заборгованість.
У списку боржників станом на 01 жовтня 20009 року – 286 корпоративних клієнтів. Найбільша кількість боржників – в групі Іллі Регаля (22 компанії) і в групі «Континіум» Ігоря Єремєєва (11). Заборгованість перед банком також мали  ВАТ «Толиман Лтд.», що входить до бізнес-групи Вадима Альперіна; ППП «Квадро» (група Олега Гринька); ТОВ «Гранітний кар’єр» і ТОВ «ТД «Демидовський кар’єр» (група Володимира Галицького і Володимира Майстри шина); ТОВ «Рудис» (група Віталія Бабича); ЗАТ «Райз» (група Віталія Цехмистренка) тощо.  Разом із тим, згідно зі статтею 60 закону «Про банки і банківську діяльність», до банківської таємниці віднесена інформація щодо організаційно-правової структури юридичної особи-клієнта банку та його комерційної діяльності.
Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту