Volkov & Partners ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Врегулювання проблемних кредитів фізичних осіб в існуючому законодавчому полі неможливе


ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА Київ, 22 жовтня.

Існуючі правові механізми врегулювання проблемних заборгованостей виявилися непридатними, і, як наслідок, потрібна термінова розробка та прийняття окремого закону в цій сфері як компромісу інтересів кредиторів, боржників і держави на основі перерозподілу ризиків, повідомила адвокат Адвокатського об’єднання «Волков Козьяков і Партнери» Леся Ковтун.
«З причин відсутності єдиного реєстру кредитних історій, куди б заносилися відомості про недобросовісних боржників, ухилення від боргових зобов’язань, зокрема шляхом банкрутства, ще довго буде практикуватися в нашій країні», - сказала пані Ковтун під час інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Разом із цим одним із варіантів врегулювання проблемної заборгованості є визнання фіктивності банкрутства фізичних осіб-боржників, відмітила адвокат.
У цьому випадку для кваліфікації фіктивного банкрутства необхідна наявність головного факту – особистої письмової офіційної заяви позичальника в суд щодо своєї неспроможності, що повинно мати в результаті винесення судом рішення про порушення справи про банкрутство, сказала пані Ковтун.
«Однак якщо до суду звертається кредитор із заявою про визнання позичальника банкрутом, підстави для кваліфікації фіктивного банкрутства відсутні незважаючи на те, що на практиці часто використовується саме така схема», - підкреслила адвокат.
Як вона пояснила, згідно з Методичними рекомендаціями Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) щодо виявлення та розкриття злочинів, банкрутство не може бути кваліфіковано як фіктивне в тому випадку, якщо до господарського суду про визнання фізичної особи-підприємця банкрутом звертаються службові особи кредиторів.
Згідно зі ст. 218 Кримінального кодексу України, порушення справ про банкрутство (фіктивне банкрутство) відноситься до повноважень органів податкової міліції. Окрім цього, адвокат прокоментувала надання фізичними особами під час отримання кредиту фіктивної довідки про доходи, що, на перший погляд, є вагомою підставою для звинувачення останніх в шахрайстві.
«Однак, наводячи в якості доказів шахрайства фізичних осіб при отриманні кредитів надання останніми фіктивної довідки про доходи, кредиторам необхідно пам’ятати, що на практиці за такими обставинами до відповідальності притягується не позичальник, а посадові особи підприємства, які видали таку довідку, за скоєння адміністративного правопорушення», - сказала пані Ковтун.
У свою чергу, за думкою юриста, звинувачення в недбалості банків під час видачі кредитів також можуть виявитися безпідставними, оскільки кредитні угоди багатьох банків містять примітку про те, відповідальність за достовірність переданої інформації несе позичальник. Також, внутрішні банківські технологічні карти детально оговорюють процедуру видачі кредиту.
«У розумінні Кримінального кодексу України говорити можна, скоріше за все, про прорахунки банками економічних ризиків під час масових видач кредитів, ніж про службову недбалість їхніх посадових осіб», - резюмувала Леся Ковтун.
Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту