Погляди юристів щодо правомірності привілеїв держави в отриманні дивідендів від господарських товариств з держчасткою розійшлися
ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА Київ, 22 жовтня
Можливі привілеї держави в отриманні дивідендів від господарських товариств з державною часткою, з однієї сторони, порушують права інших акціонерів, і їхні наслідки згодом необхідно відстоювати в судовому порядку, а з іншої – відповідають ряду положень Конституції України, вважають юристи, розповідаючи агентству «Інтерфакс-Україна» про ситуацію, що склалася.
Так вони прокоментували законопроект Міністерства юстиції України, який зобов’язує господарські товариства з держчасткою виплачувати дивіденди в бюджет без згоди всіх акціонерів.
«У результаті прийняття зазначеного законопроекту може з’явитися достатня кількість спорів стосовно визнання його недійсним або ж спорів, предметом яких буде виступати порядок виплати дивідендів», – зазначив адвокат Адвокатського об’єднання «Волков Козьяков і Партнери» Тарас Розпутенко.
Як він пояснив агентству, наприклад, статутними документами підприємства може бути встановлений один порядок виплати дивідендів (за привілейованими або простими акціями), який згодом може конфліктувати із запропонованими змінами, але в той самий час відповідати нормам інших законів.
Згідно з думкою пана Розпутенка, запропоновані зміни фактично обмежують права акціонерів розпоряджатися результатами господарської діяльності підприємства, зокрема, право акціонерів встановлювати порядок виплати дивідендів буде конфліктувати із зобов’язанням господарського товариства виплачувати дивіденди державі.
Iншi публiкацiї