Volkov & Partners Grata International ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Проценти за валютними депозитами суд може перевести в гривню


Регулятор валютного ринку та Міністерство юстиції мають зреагувати на безпрецедентний випадок - суд визнав недійсним кредитний договір через те, що він виданий у валюті.
Як вважають юристи, в іншому разі банки зможуть на подібних підставах оскаржувати чинність угод депозитного вкладу в іноземній валюті. І платити проценти за користування валютою - у гривнях. Наразі питання використання доларів чи євро у розрахунках кредитних договорів регулює урядовий Декрет про валютний контроль. І відповідно до нього, фінустанови з генеральною ліцензією, можуть здійснювати валютні операції, пов'язані з переходом права власності на валютні цінності.
Якщо ж ухвалене судове рішення не буде скасовано, то позивач має повернути суму кредиту, а банк - вже отримані відсотки. І вийде цікавий прецедент: кредитом у кільканадцять мільйонів доларів позивач скористався безкоштовно. Така практика може сподобатися багатьом позичальникам.
Коментує для UBR Леся Ковтун, адвокат адвокатського об’єднання "Волков Козьяков і Партнери": "У цьому випадку ні судовим рішенням ні законодавством не передбачено порядок виконаня заходів , пов’язанних із визнанням договору недійсним - тобто в який термін сторони мають повернути все отримане за договором, в якому порядку. Адже відомо, що якщо позичальником є юридична особа, вона в даному випадку має право взяти доларовий кредит, має право купувати валюту на міжбанківському ринку. Але якщо договір визнанй недійсним, то у цієї особи просто не буде правових підстав купувати валюту на ринку".
Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту