Volkov & Partners Grata International ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Україна має право обмежити експорт зерна лише при його дефіциті - юрист


УНІАН Економіка
13 вересня 2010

Україна має право обмежити експорт зерна без вживання відповідних заходів з боку Світової організації торгівлі (СОТ) лише при його дефіциті. Про це УНІАН заявила юрист адвокатського об'єднання "Волков Козьяков і Партнери" Ганна Гладштейн.
"При вступі до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання не допускати експортних обмежень. Інші підстави для подібних заходів, окрім обґрунтованого висновку про дефіцит того чи іншого продукту, виключаються", - сказала Гладштейн.
Як відзначила юрист, угода СОТ щодо сільського господарства передбачає можливість введення обмеження на експорт харчових продуктів лише на підставі параграфа 2(а) ст. XI ГАТТ 1994 року - з метою запобігання або ослаблення критичного дефіциту харчових продуктів або інших товарів, які мають істотне значення для експортуючої сторони. Саме таку аргументацію Україна надавала раніше як підставу для введення експортних обмежень і захисту своїх інтересів, уникаючи тим самим яких-небудь санкцій з боку СОТ або її членів, звернула увагу експерт.
В той же час Гладштейн пояснила, що при забороні або обмеженні експорту на підставі згаданого параграфа до України не можуть застосовуватися у відповідь заходи з боку інших членів СОТ, оскільки в такому разі передбачається не повна заборона на експорт, а лише тимчасові обмеження на основі передбаченого правилами СОТ винятки.
Гладштейн додала, що до встановлення членом СОТ заборони або обмеження експорту він завчасно повинен направити письмове повідомлення в комітет з сільського господарства при СОТ з інформацією про характер і тривалості вжиття такого заходу. Також на країну, яка вводить такі заходи, покладається зобов'язання провести консультації з будь-яким іншим членом СОТ (на його прохання), що має істотний інтерес як імпортера, з будь-якого питання, що належить до даного заходу.
Росія, як відомо, ввела тимчасову заборону на експорт зерна, яка діятиме до кінця 2010 року. Гладштейн пояснила, що на відміну від України, Росія не член СОТ, і введення таких обмежень не повинне було супроводжуватися процедурами нотифікацій і консультацій.
Як повідомляв УНІАН, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що експорт зернових з України не буде обмежений.
За словами Азарова, зараз ведуться переговори із зернотрейдерами для визначення графіка і обсягів постачань зерна, які дозволять зберегти стабільність внутрішнього ринку і не обмежать експортні можливості.
За попередніми даними Міністерства аграрної політики, експорт зернових може скласти понад 3 млн. тонн, але для цього необхідно погоджувати графік постачань, щоб уникнути ажіотажу.
Раніше в уряді обговорювалася можливість введення квоти в обсязі 2,5 млн. тонн на експорт зерна на період з 1 вересня до кінця 2010 року: 1,5 млн. тонн пшениці, 1 млн. тонн ячменю і 0,01 млн. тонн жита.
Уряд прогнозує урожай зерна в 2010 році на рівні 40-42 млн. тонн проти 46 млн. тонн в 2009 році. Експорт зерна з України в поточному маркетинговому році оцінюється в 15-17 млн. тонн.
Міністерство сільського господарства США (USDA) нещодавно понизило прогноз урожай зерна в Україні в 2010 році на 6,2 млн. тонн - до 38,75 млн. тонн, а прогноз експорту - на 4,2 млн. тонн, до 15 млн. тонн.

Постійна адреса статті:
http://economics.unian.net/rus/detail/59381
Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту