Volkov & Partners ENG  РУС   УКР    

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law

ПОШУК


Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю


Андрій Заблоцький: "Введення утилізаційного збору суперечить принципу національного режиму СОТ"


УНІАН
Київ. 5 вересня 2012 р.


Закон про введення утилізаційного збору суперечить принципу національного режиму, який є однією із засад функціонування системи СОТ. Таку думку УНІАН висловив старший юрист АТ «Волков і Партнери» Андрій Заблоцький. Юрист зазначив, що 22 серпня Росія офіційно стала членом СОТ і прийняла зобов'язання дотримуватися положень угод СОТ. «Одним із таких зобов'язань є дотримання національного режиму, який передбачає надання імпортованим товарам не менш сприятливого режиму порівняно з товарами, виробленими в країні. Дія режиму розповсюджується на внутрішнє оподаткування і регулювання», - пояснив він. А.Заблоцький підкреслив, що, хоча законом і передбачається його однакове застосування до імпортованих і вироблених у Росії авто, під виняток сплачувати збір можуть підпадати лише російські компанії. «Так, одним із винятків передбачено, що збір не стягується у випадку, якщо виробник зобов'язується надалі утилізувати транспортний засіб, який втратив свої споживчі якості. Очевидно, що іноземні виробники автомобілів не можуть узяти таких зобов'язань, і тому не підпадають під дію винятків. Таким чином, закон є дискримінаційним стосовно іноземних виробників», - вважає А.Заблоцький. Проте юрист наголосив, що запропоновані прем'єр-міністром України заходи у відповідь на російський закон можуть розглядатися як порушення Україною своїх міжнародних зобов'язань. «Згідно з нормами СОТ, заходи у відповідь можуть застосовуватися країною-членом лише в одному випадку - якщо органом з розв’язання спорів було ухвалено рішення про невідповідність того чи іншого заходу нормам СОТ, а країна, яка застосувала такі заходи вчасно, не виконала вимоги про їх скасування. Таким чином, з юридичної точки зору, цей спір краще розглядати в рамках процедури розв’язання спорів СОТ, об'єднавши зусилля з іншими зацікавленими сторонами», - підсумував юрист. А.Заблоцький також підкреслив, що занепокоєність цим законом висловив і ЄС. Як повідомляв УНІАН, з 1 вересня Росія ввела утилізаційний збір на імпортні автомобілі. На думку експертів, це робиться з метою, в першу чергу, захистити російський автопром в умовах різкого зниження мит після вступу Росії до Світової організації торгівлі. Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що «уряд розгляне питання про введення аналогічного збору в Україні стосовно товарів, на які розповсюджується дія утилізаційного збору в Росії», підкресливши, що «наші дії будуть абсолютно адекватними діям наших російських партнерів». При цьому, за словами прем'єра, в перспективі Україна планує укласти угоду з Росією про незастосування утилізаційного збору при двосторонній торгівлі.
Нагору
Iншi публiкацiї


08/04/2015

Безпідставне поновлення строку звернення до суду

25/03/2014

Олексій Волков: Захист майнових прав у Криму потребує від української влади і бізнесу чітких і продуманих дій

18/07/2013

Україна повинна врегулювати питання сертифікації зерна та елеваторів, діяльність Гарфонда за складськими документами на зерно

21/06/2013

Роман Дрожанський: «Законопроект про удосконалення діяльності АТ повинен чітко описати випадки неможливості визначення ринкової вартості акцій»

21/06/2013

Андрей Заблоцкий: «Инициативы стран ТС разбирательств по введению Украиной пошлин на автомобили противоречат соглашению о зоне свободной торговли СНГ»

13/06/2013

Олексій Волков: Компенсація збитків туроператорів через соціальні або природні катаклізми можлива при офіційному визнанні форс-мажора

01/06/2013

Ірина Половець: «Розслідування США у справі про визнання України найбільш "піратською" країною може тривати 6-9 місяців»

12/04/2013

Олег Шеховцов: «Звільнення приватних компаній від використання печаток не гарантує поліпшення інвестклімату»

15/03/2013

Андрій Заблоцький: "Введення спецмит на імпорт автомобілів протирічить нормам СОТ"

24/01/2013

Роман Дрожанський: "Зниження кворума АТ дозволить зробити процес управління більш пропорційним"

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   


© 2005-2016 Волков і Партнери. Оптимизация сайта — Aweb Мапа сайту